Wygrana na koniec ligi !!!!!

Na zakończenie Ligi w sobotni poranek rozegraliśmy mecz z vice liderem Ajaxem Leśna. Mecz rozpoczął się od badania sił. Nasi chłopcy wysoko ustawili szyki obronne nie przepuszczając przeciwnika za 40 metr własnej połowy. Dobre wymiany podań w środku pola, kilka zmarnowanych sytuacji, goście starali się kontratakować. Tak w skrócie można opisać pierwsze 30 minut meczu. W 30 minucie nastąpiło to, czego nikt się nie spodziewał. Po stałym fragmencie gry zamieszanie w polu karnym, do piłki dochodzi napastnik gości i precyzyjnym strzałem mija naszego bramkarza, umieszczając piłkę w siatce. Trójkolorowi nie zwiesili jednak głów i zerwali się do odrabiania strat. Akcje jednak kończyły się na zasiekach obronnych przeciwnika. Dopiero 40 minucie Kuba Kubicius pognał lewym skrzydłem precyzyjnie dośrodkował w pole karne. Piłkę spokojnie przyjmuje Michał Greń i pewnie uderza przy słupku. Sędzie nie pozwolił już na wznowienie, do szatni schodziliśmy zatem z remisem.

W drugiej połowie do głosu doszła pogoda. Ostre słońce robiło swoje i chłopcy z minuty na minutę tracili siły. Lepiej  trudne warunki znosili jednak nasi zawodnicy. W 60 minucie sprawy w swoje nogi bierze kapitan Sebastian Żyłka, prostopadłym podaniem uruchamia Michała Grenia, któremu nie pozostaje nic innego jak wykończyć sytuację sam na sam. Ajax pomimo chęci opierał swoją grę na szybkości dwóch zawodników formacji ofensywnych. Ci jednak dokładnie pilnowani przez naszych obrońców nie byli w stanie odwrócić losów spotkania. Nasi chłopcy za to notorycznie marnowali dobre sytuacje do podwyższenia wyniku. Dopiero pod koniec meczu w 79 minucie na indywidualną akcję decyduje się Michał Greń, przebojem wpada w pole karne i ponownie nie daje szans bramkarzowi gości. Po tym golu wszyscy kibice odetchnęli z ulgą.

Gratulacje dla wszystkich chłopaków i trenera !!!! Teraz z pozycji lidera czekamy na wyniki meczów ostatniej kolejki !!!