PIAST CIESZYN zwycięzcą III Ligi Śląskiej !!!

Dzisiaj zakończyła się ostatnia kolejka rundy wiosennej III Ligi Śląskiej. Zwycięzcą rozgrywek zostają Trampkarze Starsi PIASTA CIESZYN !!!! .  Tym samym w jesiennych rozgrywkach następcy obecnej drużyny rywalizować będą w II Lidze.

Do rundy wiosennej przystępowaliśmy w zmienionym składzie. Przypomnieć należy, że do Podbeskidzia przeszli nasi napastnicy, co postawiło nas w trudnej sytuacji. Drużyna jednak wbrew obawom dodatkowo scementowała się.  Więcej chłopców wzięło na swoje barki odpowiedzialność za wynik. Blok obronny pod dowództwem kapitana Sebastiana Żyłki okazał się najlepszą defensywą w lidze, dopuszczając do straty tylko 7 bramek(!!). W środku pola rządzili Filip i Michał. Dynamiczne akcje na skrzydłach były udziałem Krystiana, Kamila i Wojtka. Ostrymi żądłami na przedzie zostali Dawid i Kuba, który w tej rundzie pokazał swoją uniwersalność. Podczas chorób i kontuzji udanie łatał zarówno luki w obronie jak i  w środku pola. Doskonale ze swojej roli wywiązali się zawodnicy "drugiego planu", którzy w trudnych momentach potrafili zastąpić kolegów i wywalczyć ważne dla końcowego układu tabeli punkty.

Rozegraliśmy kilka świetnych meczy, jak ten z Ajaxem, czy Porąbką i kilka słabszych, jak choćby porażka w Kozach, gdzie przekonaliśmy się na własnej skórze, co na boisku znaczy sędzia. Potrafiliśmy także wywalczyć ważne punkty w okrojonym składzie, jak z Trójką, czy Drzewiarzem. Dostarczyliście wiele emocji kibicom i kilka dodatkowych siwych włosów trenerowi i kierownikowi :-). Jednym słowem czapki z głów chłopaki, wielkie gratulacje dla was i dla trenera Mariusza Dziadka !!!

Ze swojej strony dziękuję za wspaniale spędzany czas, emocje, walkę do samego końca. Jesteście wspaniałą grupą zarówno na boisku, jak i autobusie, szatni, czy na ławce :).

BRAWO !!!

/kierownik