Wysoka wygrana w Bestwinie

W minioną środę nasi juniorzy rozgrywali mecz IV kolejki II Ligi wojewódzkiej w Bestwinie.
Przywitała nas słoneczna pogoda, zgoła odmienna niż podczas sobotniego spotkania z Koszarawą.
O pierwszych minut trójkolorowi przystąpili do ataków. Już w 2 minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego wykonywanego przez Kubę Bakuna wykorzystał Jakub Biernat. Gra była spokojna, lepiej wyszkoleni technicznie i z lepszymi warunkami fizycznymi cieszynianie rozgrywali piłkę, nie dopuszczając miejscowych pod własne pole karne. Przewaga została udokumentowana zw 37 minucie, gdzie strzałem na 2:0 podwyższył Olek Karpiński.Na przerwę schodziliśmy z dwu bramkowym prowadzeniem.
Po zmianie stron w 50 minucie doskonałe podanie Michała Tobiasza, strzałem "na raty" na gola zamienił ponownie Aleksander Karpiński. Trener Matuszek przystąpił do przeprowadzania zmian. W 58 minucie indywidualna akcja naszego pomocnika Filipa Duraja, zakończyła się faulem w polu karnym. Poszkodowany zamienił okazję na bramkę z 11 metrów. 69 minuta była chyba najintensywniejszą w meczu. Młodzie,ż cieszyńska strzeliła w tym czasie dwie bramki. Najpierw podanie Wojtka Wilczka wykorzystał Michał Tobiasz, kilkanaście sekund później rzut karny wykorzystał Olek Karpiński. Z gości zeszło powietrze. Do końca spotkania dwie bramki do worka dorzucił jeszcze Kacper Pytliński i jedną Michał Tobiasz. Mecz zakończył się wynikiem 10:0...no właśnie. Sędzia niestety niezbyt skrupulatnie notował i w całym galimatiasie nie wpisał jednaj bramki Olka Karpińskiego...w protokole zostało 9:0.
Brawa dla zawodników i trenera Matuszka.