Pierwsze koty za płoty :-)

Na pierwszy mecz II Ligi Wojewódzkiej nasi juniorzy udali się do Pietrzykowic, by zmierzyć się z miejscowym beniaminkiem LKS Bory. Już początek meczu pokazał, że młodzież z Pietrzykowic nieprzypadkowo wygrała zmagania III Ligi podokręgu żywieckiego. Rośli górale rozpoczęli twardo i wysokim pressingiem. Dopiero po kilkunastu minutach nasza gra zaczęła wyglądać tak, jak zdążyli nas trójkolorowi przyzwyczaić. W 20 minucie sygnał do boju dał Mikołaj Tobiasz "stawiając stempel" na poprzeczce bramki gospodarzy. Na pierwszą bramkę przyszło nam jednak poczekać do 39 minuty. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Seweryna Gabzdyla po dwukrotnej dobitce na gola zamienił Mikołaj Tobiasz. Z tym optymistycznym akcentem zeszliśmy na przerwę. W jej trakcie trener Marek Bakun dokonał dwóch zmian. Za Filipa Duraja wszedł Kamil Sikora a za Sebastiana Żyłkę, Jakub Bakun.

Zmiennicy dostosowali się do wysokiego poziomu drużyny, która już z pierwszymi minutami drugiej odsłony uzyskała przewagę. Kilka świetnych sytuacji nie zostało jednak zamienionych na bramkę. Zgodnie ze starym piłkarskim porzekadłem o niewykorzystanych sytuacjach kubeł zimnej wody wylali na nas goście w 62 minucie. Dosyć kuriozalna bramka jednak nie podcięła nam skrzydeł. Frontalne ataki Piasta już w 65 minucie przyniosły efekt. Po zamieszaniu w polu karnym podanie Kacpra Pytlińskiego na gola zamienił Michał Tobiasz. Gola zaznaczmy niezwykłej urody. Michał wymanewrował w polu karnym gości trzech obrońców i umieścił piłkę obok bezradnego goalkeepera. Końcówka spotkania to kontrola wyniku przez cieszynian. Trener w końcówce meczu kolejno desygnował na murawę Macieja Piątka, Kubę Biernata (debiut w barwach Piasta) i Wojtka Dąbrowskiego. Każdy zawodnik z pola zaliczył zatem minuty w inauguracyjnym spotkaniu.

Zasłużona wygrana cieszynian. Podkreślić jednak należy świetną postawę gospodarzy. Górale stawili zaciekły opór i na pewno nie jednej drużynie napsują jeszcze krwi :-)

Gratulacje dla wszystkich zawodników i trenera Marka Bakuna

SKŁAD, STATYSTYKI MECZOWE