Niespodzianka w Wilkowicach

Do sporej niespodzianki doszło w 24 kolejce II Ligi Wojewódzkiej BOZPN. Faworyci z Cieszyna przegrali z juniorami GLKS Wilkowice 2:1. Mecz choć rozpoczął się dla nas bardzo dobrze (bramka w 5 minucie Kamila Gabrysia), zakończył jednak utratą punktów. Ciężko się opisuje takie spotkania. Sytuacjami bramkowymi z naszej strony spokojnie można by obdzielić trzy spotkania ligowe. Trójkolorowi razili jednak nieskutecznością. O ile  w pierwszej połowie goście pokazali kilka składnych akcji i niezłe operowanie piłką, o tyle w drugiej mieli problemy z wyprowadzeniem piłki z własnej połowy. Nieskuteczni cieszynianie, nie potrafili jednak udokumentować przewagi choćby zdobyciem jednej bramki. Pudłowaliśmy  niemiłosiernie, nawet z jednego metra. Na słowa znania zasługuje także postawa bramkarza.

Cóż i takie mecze się zdarzają. Trzeba pogratulować chłopakom z Wilkowic za walkę o każdy metr murawy, wyciągnąć wnioski z tej lekcji i jechać dalej. Przed nami jeszcze 3 mecze ligowe. Głowa do góry chłopaki :-). Już jutro zapraszamy wszystkich na mecz z Błyskawicą Drogomyśl.

GLKS Wilkowice 2:1 TS 1909 Piast Cieszyn