Mecz walki dla Piasta

Wtorek przywitał nas znacznym ochłodzeniem i opadami deszczu ze śniegiem. W tam niekorzystnych warunkach przyszło nam mierzyć się z Zaporą Wapienica. W rundzie jesiennej doznaliśmy dotkliwej porażki na terenie rywala, młodzi piłkarze Piasta pałali zatem wolą rewanżu. Spotkanie rozpoczęło się, zgodnie z przewidywaniami od ostrej gry. Żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie przewagi. Twarda gra w środku pola, liczne wślizgi, faule. W 32 minucie po faulu na naszym zawodniku rzut wolny wykonuje Sebastian Żyłka. Podwieszona piłka na długi słupek, najwyżej w powietrze wychodzi Maciek Wałach, główka i prowadzimy 1:0. Do przerwy żadna z drużyn nie stworzyła sobie sytuacji bramkowej, schodziliśmy zatem z minimalnym prowadzeniem.

W przerwie meczu Filipa Duraja zmienił Artur Rybka. Od pierwszej minuty drugiej połowy goście z impetem ruszyli na naszą bramkę. Po 10 minutach gry sytuacja została jednak opanowana. W 65 minucie rajd lewym skrzydłem Mikołaja Tobiasza, wyłożenie w pole karne do Dawida Menki ... i powinno być 2:0. Dawid jednak "zaplątał" się, piłka podskoczyła i skończyło się na strachu gości i krzykach rozpaczy z naszej ławki rezerwowych. W 70 minucie za Dawida na boisku pojawił się Kacper Pytliński. Gra nasza w dalszym ciągu wyglądała dobrze, jednak jak mawia stare przysłowie "niewykorzystane akcje się mszczą". W 74 minucie goście wykonywali rzut rożny. Wrzutka w pole karne, duże zamieszanie i napastnik Zapory po rykoszecie pakuje piłkę do bramki. Trójkolorowi zerwali się do boju. Walka w środku pola, odbiór piłki, prawym skrzydłem pomknął Mikołaj Tobiasz. Wrzutkę w pole karne, ładnym strzałem na bramkę zamienił Kamil Gabryś. Do końca spotkania goście starali się wyrównać, jednak nasza mądra gra nie pozwoliła wyrwać trzech punktów z rąk. W końcówce meczu czerwoną kartkę za niesportowy faul na Kacprze dostał środkowy pomocnik gości, co znacznie uspokoiło grę. Do końca meczu kontrolowaliśmy wydarzenia, odnosząc bardzo cenne zwycięstwo nad trudnym rywalem.